Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nasıl Yapılır?

Telefonu Televizyona Bağlama Nasıl Yapılır?

Tablet ya da telefonlarınızda izlediğiniz videolarınızı doğrudan televizyona yansıtmayı düşündünüz mü? Sizden önce bunu düşünerek, eşleştirme noktasında hem telefon hem de TV cihazlarınızda gerekli donanım ile yazılım birleştirilmiş durumda sizlere sunulmaktadır. Siz de ekran televizyonunuzda telefonda izlediklerinizi görmek adına yapabileceğiniz 3 farklı yöntem ile öğrenebileceksiniz. Aşağıda sıraladığımız 3 yöntem ile telefondan televizyona bağlantı yapma işlemlerinizi yapabilir olacaksınız.

    1. USB kablosu ile telefondan TV’ye bağlanma
    2. Telefondan TV’ye Google Chromecast Ultra ile bağlanma
    3. Vestel Smart TV’ye telefondan TV’ye bağlanma

Telefondan USB Kablo İle TV’ye Bağlantı Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon ya da tabletlerde bulunan USB-C girişi ile veri kablosunu kullanarak basit bir şekilde siz de TV’ye görüntü aktarma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Veri aktarma gibi bir USB kablosu aracılığı ile birlikte TV’nin HDMI bağlantısıyla beraber doğru noktaya takabilir ve bağlantıyla birlikte sizlerde, telefondan direkt TV’ye görüntüyü yansıtabilirsiniz.

Televizyondaki görüntüde, telefondan ister normal fotoğraflarınızı açın isterseniz de video seyredin. Burada istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz gibi web girişi de yapabilir, uygulamaları da izinler dahilinde kullanabilirsiniz. USB kablo, tek gereksinim olacaktır. Wifi bağlantınız ya da şifre girişlerine gerek kalmadan çok basit şekilde siz de USB kablo ile beraber TV’ye görüntü aktaracak ve bu sayede basit bir kullanım çerçevesinde süreçlerinizi ilerletebileceksiniz.

Google Chromecast Ultra İle Telefondan TV’ye Görüntü Aktarın

Kablolu bağlantılar noktasında farklı bir arayışınız varsa, TV’ye takılabilir olan ve telefonunuzla Wifi üzerinden bağlantı kuran cihazları deneyebilirsiniz. Burada ilk akla gelen ürünlerden biri de Google’a ait olan Chromecast Ultra ürünüdür. Bu cihaz ortalama 4K çözünürlükte video oynatabilir şekilde tanımlanmakta ve bu sayede TV’nin HDMI bağlantısına takılarak, Wifi ile telefonunuzu bağlamada yardımcıdır.

Telefonu Vestel Smart TV’ye Bağlama

Üçüncü ve son yöntem olan bu yöntemde de Vestel Smart televizyonlarınıza nasıl bağlantı yapacağınızı aktarmak istiyoruz. Wifi ile telefondan erişim yapabilirsiniz. Görüntüyü dev ekranda izlemek için ek cihaz ya da kablo gerekmeyecektir. Kumanda ile Source tuşuna tıklayıp menüyü açın. Açılan pencerelerden en altta yer alan Wireless Display seçeneğini açın. Buradan sonra telefon üzerinden görüntü yansıtma özelliğini açarak artık direkt televizyona bağlısınız demektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu