Instagram Para Kazanma İçin En Bilinen Yollar

19.07.2021
6
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Instagram Para Kazanma İçin En Bilinen Yollar

Instagram üzerinden gelir sağlama, sağladığınız gelir ile de kendinizi geçindirmeniz mümkün. Instagram para kazanma yolları arasında en bilinen ve en sık tekrarlanan yolları sizler için listeleyeceğiz.

Instagram yıllar içerisinde elde ettiği potansiyel sayesinde, modern dünyanın en büyük reklam araçlarından bir tanesidir. Aslında bir sosyal medya olmasına rağmen, şu an bu uygulamayı kullanan hemen herkesin Instagram’dan para kazanma hayali bulunuyor.

Bu hayalin bulunmasının en büyük sebepleri arasında ise Instagram ve sosyal medya fenomenlerinin yaşadıkları lüks hayat geliyor.

Fenomen Olarak Instagram’dan Para Kazanma

Fenomen olmak oldukça zor olsa bile, insanlara kendinizi sevdirmeyi başardığınız zaman, Instagram, Youtube, TikTok ve benzeri sosyal mecralardan oldukça güzel gelirler elde edebilirsiniz. Fenomen olmak için izlenebilecek yollar ise;

 • Sürekli güncel olarak dikkat çekici paylaşımlar yapmak.
 • Instagram üzerinden çekilişler düzenleyerek bilinirliliğinizi arttırmak.
 • Güncel olanı yakalayarak paylaşımlar yapabilmek.
 • Instagram’dan para kazanma için iş birliği yapacağınız firmalar ile ortaklaşa çalışmalar yapmak.
 • Düzenli olarak paylaşım yapabilmek.
 • Sizi takip edenler ile aranızda güzel bir bağ kurabilmek.

Gibi aşamalar, fenomen olmak için izlenebilecek aşamalardır.

Fenomen olmayı başardıysanız, artık gelir elde etmek sizler için çok kolay. Sosyal medyanın yönlendirici gücünü kullanmak isteyen pek çok şirket ve oluşum sizler ile irtibata geçecektir. Atacağınız hikaye başına para kazanabilir, gönderileriniz için ise daha fazla para isteyebilirsiniz.

E-Ticaret Yaparak Instagram’dan Para Kazanma

Elektronik ticaret, yani sanal ticaret yaparak zengin olan insanların sayısı arttıkça, hemen herkes e-ticaret yapma girişiminde bulunmaktadır. Instagram para kazanma yolları arasında, oldukça güzel gelirler elde edebileceğiniz e-ticaret sistemini kurmak için, ürünün üreticisi olmanıza bile gerek yok.

Beğendiğiniz ve satılacağını düşündüğünüz ürünleri toptan aldıktan sonra, uygun fiyata Instagram üzerinden satabilirsiniz. Tabi bu süreçte vergilerinizi düzenli olarak ödemeniz gerekir. Gelir vergisi ve benzeri vergilerinizi ödeyebilecek bir şahıs şirketi kurduktan sonra, Instagram üzerinden satış yaparak düzenli bir gelir elde etmeniz mümkün.

E-ticaret yaparak Instagram’dan para kazanma;

 • Öncelikli olarak ürettiğiniz veya hali hazırda üretilmiş olan ürünlerin fotoğrafını paylaşarak işe başlayabilirsiniz.
 • Satmak istediğiniz ürünler ne kadar özgünse dikkat çekiciliği de o kadar artacaktır.
 • Yine dikkat çekiciliği ve satışları arttırmak adına, fenomen veya Influencerlar ile anlaşma yapabilirsiniz.
 • Yapacağınız anlaşmaların sonrasında kuvvetle muhtemel satışlarınız artacaktır. Yani, fenomenler veya Influencerlar ile birlikte çalışmak karşılıklı olarak iki tarafa da kazandıracaktır.
 • E-ticaret yaparken dikkat etmeniz gerekenler arasında ise stok durumu, ürün kalitesi, müşteri memnuniyeti, hızlı teslimat ve kapıda ödeme gibi konular yer almaktadır.
 • Müşterilerinizi ne kadar memnun edebilirseniz, işleriniz de o oranda artacaktır.

Reels Videoları Çekerek Instagram Para Kazanma

Reels videolarının izlenme sayılarına göre Instagram üzerinden güzel gelirler elde edebilirsiniz. Güzel ve özgün reels videoları çekerek Instagram para kazanma diğerlerine nazaran daha zorlu olabilir. Çünkü,özgün fikirler bulmak diğerlerine nazaran daha zordur.

Instagram, Youtube, Facebook, Twitter, Twitch, Pinterest ve benzeri tüm sosyal medyalardan para kazanmanız mümkün olduğu gibi, bu süreçler sandığınızdan daha zor olabilir. Önemli olan düzenli olarak çalışmak ve pes etmemektir.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status