WhatsApp Kayıtları Saklıyor mu ? Resmi Açıklama Yapıldı.

12.01.2021
25
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
WhatsApp Kayıtları Saklıyor mu ? Resmi Açıklama Yapıldı.

WhatsApp tarafından 8 Şubat tarihine kadar imzalanması istenilen kullanıcı sözleşmesi beraberinde birçok tartışmayı da getirirken uzmanlar kullanıcılara dayatılan sözleşmenin KVKK kurallarına aykırı olduğunu belirtiyorlar. Resmi kurumlardan da alınan karara sert tepkiler üst üste gelirken Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü farklı uygulamaları kullanacaklarını belirten açıklamalar yaptılar.

Yeni Kullanıcı Sözleşmesi sonrası birçok whatsApp kullanıcısı Telegram, BİP ve Signal gibi alternatif sohbet uygulamalarına yönelirken WhatsApp tarafından resmi açıklama yapıldı.

Konuşmalarınız Gizli Tutulur !

Whatsapp Kişisel mesajlaşmalar ve sohbet ile ilgili olarak, “Özel mesajlarınızı göremeyiz veya aramalarınızı duyamayız, Facebook da göremez. Ne WhatsApp ne de Facebook mesajlarınızı okuyamaz veya WhatsApp üzerinden arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla yaptığınız aramaları duyamaz. Ne paylaşırsanız paylaşın, aranızda kalır. Bunun nedeni, kişisel mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunmasıdır. Bu güvenliği asla zayıflatmayacağız” dedi.

2 Milyar Kullanıcı Var! Kayıt Tutmuyoruz !

İki milyar kullanıcısının olduğunu belirten WhatsApp, “Herkesin kime ne mesaj gönderdiğinin veya kimi aradığının kaydını tutmuyoruz. Geleneksel olarak mobil operatörler bu bilgileri saklarken, bu kayıtları iki milyar kullanıcı için saklamanın hem gizlilik hem de güvenlik riski olacağına inanıyoruz ve bunu yapmıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. www.akyuztur.com dedi ki:

    Bence kesinlikle saklıyor

    1. www.muhabbet.org dedi ki:

      Bence saklanmıyor sadece whatsapp cok fazla kullanildigi icin diger sohbet aplikasyonlarinin kullanmasi icin yapilmis bir balon haber bu ve bu yorumu bir sohbet sitesi sahibi olarak yapiyorum.

DMCA.com Protection Status