Nasıl Yapılır?

Turkcell’den Telefon Almak İçin Puan Öğrenme Nasıl Yapılır?

Turkcell puan sorgulaması satın alınması istenen cep telefonlarının limitinin belirlenebilmesi ve gerekli nakdin temini için yapılır. Turkcell’den telefon almak için puan öğrenme işlemleri için mevcut yollar, Turkcell bayilerine fiziki başvuru yapma zorunluluğunu ortadan kaldırır. İnternetten yapılabilen Turkcell puan sorgulama işlemi ile mevcut puan durumunuzu öğrenebilir, puanınınız doğrultusunda tarifeye ek satın alınabilecek cep telefonu modellerini doğru bir şekilde seçebilirsiniz.

TURKCELL’DEN TELEFON ALMAK İÇİN PUAN ÖĞRENME NEREDEN YAPILIR?

Turkcell’den telefon için puan sorgulama fiziki ve dijital başvuru kanalları kullanılarak yapılabilir. Turkcell tarafından kullanıma sunulan uygulamalar aracılığı ile internetten puan sorgulama yapabilmek mümkündür. Turkcell puanla telefon alma taleplerine yönelik kullanıma sunulan sorgulama noktaları şunlardır:

  • Turkcell mağazaları
  • Turkcell müşteri hizmetleri
  • Dijital Operatör mobil uygulaması
  • Turkcell BiP uygulaması
  • Turkcell web sitesi

Turkcell Mağazalarından Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell bayilerinden puan öğrenme için size en yakın noktayı seçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Puan sorgulama için en yakın Turkcell mağazasını kullanmak için, Turkcell web sitesi üzerinden hizmet veren “Turkcell Mağazaları ve Teknik Servisler” modülünü kullanabilirsiniz. En yakın Turkcell mağazası konum bilgisine ulaşmak için https://www.turkcell.com.tr/tr/hakkimizda/iletisim/turkcell-iletisim-merkezleri?place=footer linkine tıklayın açılan sayfada “Detaylı Arama” butonuna tıklayın.

 

Yukarıda tarif eden işlemi tamamlamanız ardından, açılan aşağıdaki sorgu ekranın “Şehir” ve “İlçe” seçimini yapmanın ardından “Sonuçları Gör” butonuna tıklayarak, ikamet ettiğiniz bölgede yer alan en yakın Turkcell mağazası konumlarına ulaşabilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell çağrı merkezinden puan öğrenme işlemleri için hattınızdan “532” ya da farklı bir GSM hattından “0532 532 00 00” numaralarını aramanız yeterlidir. Paylaşılan numaralar üzerinden yapılacak aramalarda Turkcell puanınızı öğrenmenin yanında, satın alabileceğiniz cihaz modelleri ve ödeme planları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz tarafınıza bildirilen şartları kabul ederek çağrı merkezi ile tarifeye ek akıllı telefon siparişlerinizi iletebilirsiniz. Turkcell çağrı merkezi üzerinden satın alınan telefonlar, kargo yolu ile adresinize gönderilmektedir.

Dijital Operatör Uygulaması Üzerinden Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Djital operatör mobil uygulamasından Turkcell puanı öğrenme işlemleri ücretsiz olarak yapılır. Cep telefonunuza uygulama market üzerinden indireceğiniz Dijital Operatör uygulamasına giriş işlemlerinizi tamamlayarak Turkcell puanınızı sorgulayabilirsiniz. Aşağıda Google Play Store üzerinden Dijital Operatör mobil uygulaması indirme ile ilgili görsel paylaşılmıştır. Görselde uygulamayı indirin ve yüklemenin tamamlanması ardından çalıştırın.

Açılan uygulamada “Giriş Yap” menüsüne dokunarak, cep telefonu numaranız ve e-posta adresiniz ile giriş işlemini tamamlayın. Giriş işlemi için aşağıda gösterildiği şekilde ilgili bilgileri girin ve “Devam” butonuna dokunun.

Yapılan giriş ardından “Dijital Mağaza” sekmesine tıklayarak cep telefonları ve diğer satışı yapılan cihazlara ulaşın. Satın alabileceğiniz cihazlar ve puanınıza ilişkin bilgiler açılan ekrandan takip edilebilir.

Turkcell BiP Üzerinden Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell Bip’ten puan öğrenme işlemleri için ilk olarak cep telefonunuza “BiP” uygulamasını indirmeniz gerekir. Uygulamayı cep telefon işletim sistemine göre Google Play Store ya da Apple Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilirsiniz. Aşağıda Googel Play Store için gösterildiği şekilde uygulamayı indirin ve çalıştırın.

Açılan uygulamada giriş işlemleri için aşağıda gösterildiği şekilde “Cep telefonu numaranızı” uygun alana girin ve “Doğrulama Kodu Alın” düğmesine dokunun. Açılan ekranda cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu girerek, BiP uygulamasına giriş yapın.

Uygulamaya giriş ardından işlemler, Fİnancell üzerinden yapılır. Financell sayfasına erişim sağlayarak Turkcell puanınızı ve puanınıza göre satın alabileceğiniz cep telefonu modellerini görüntüleyebilirsiniz.

Turkcell İnternet Sitesinden Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell web sitesinden puan öğrenme işlemleri için turkcell.com.tr adresi kullanılır. Turkcell web sitesi ana sayfasında, sağ üst köşede yer alan ve aşağıda gösterilen kişi ikonuna tıklayarak giriş yöntemlerini açın.

Yukarıdaki yapılan işlem ardından giriş için karşınıza iki seçenek gelir. Aşağıda gösterildiği gibi giriş işlemleri için “Hızlı Giriş” veya “Turkcell Şifre ile Giriş” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Giriş için “Hızlı Giriş” seçeneğini tercih ettiğinizde, aşağıdaki resimde gösterilen yeni sayfa ekranda açılır. Giriş için cep telefonu numaranızı girmeniz ve “GİRİŞ YAP” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Turkcell şifre ile giriş tercih ettiğiniz giriş işlemleri için aşağıda gösterildiği şekilde “GSM numaranız” ve “Turkcell şifreniz” ilgili alanlara yazılarak “Giriş Yap” butonuna tıklanır. Şifrenizi bilmemeniz halinde “SIFRE” yazarak 2222’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Yapılan giriş ardından Turkcell’den telefon almak için puan öğrenme işlemleri ücretsiz olarak internetten yapılabilir.

TURKCELL PUAN İLE TELEFON ALMA NASIL YAPILIR?

Turkcell’den puanla cep telefonu alma işlemleri için faturalı hattınız ile kazandığınız puanlarınız etkilidir.  Yeterli puana sahip olmanız halinde dilediğiniz cep telefonu modelini Turkcell’den tarifeye ek taksitle satın alabilirsiniz. Puanınızla telefon satın almak için Turkcell mağazalarını, internet sitesini ve çağrı merkezini kullanabilirsiniz.

Turkcell Puan Nasıl Yükselir?

Turkcell puanını yükseltmek için faturalarınızı düzenli ödemeniz gereklidir. Kredi puanında olduğu gibi Turkcell tarafından yapılan puanlamada da düzenli ödeme büyük öneme sahiptir. Turkcell puan yükseltme hilesi bulunmamakta olup, ekstra puan kazanmak için yapabilecekleriniz şu şekilde sıralanabilir:

  • Faturanızı düzenli ve zamanında ödeyin.
  • Faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verin.
  • Daha yüksek tutarda Turkcell faturalı hatlara geçiş yapın.
  • Bankalara, resmi ve özel kuruluşlara olan borçlarınızı kapatın.
  • Birden fazla faturalı hat kullanın.

Turkcell Puan Hesaplaması Ne Zaman Başlar?

Turkcell’de puan hesaplamaları faturalı hat sahipleri için uygulanan bir uygulamadır. Uygulamada puanınız oluşabilmesi için en az 6 ay süre ile Turkcell faturalı hat kullanmanız gereklidir. 6 aylık faturalı hat kullanımı sonrası Turkcell puanınız oluşur ve yaptığınız düzenli ödemelerle puanınız yükselir.

Turkcell Telefon Puanları Ne Zaman Güncellenir?

Turkcell’in puan güncellemesi aylık olarak yapılır. Her ay yapılan düzenli ödemeler ve diğer kurumlara olarak borçlar incelenerek puanlamaya yansıtılır. Düzenli ödemeler puanlara artı olarak yansırken, zamanı geçmiş ve ödenmemiş borçlar toplam puanınıza negatif olarak yansır.

Turkcell Puanım Sıfırlandı, Ne Yapmam Gerek?

Turkcell’de sıfır puana sahip olmak için iki neden bulunur. İlk neden, kullandığınız paketin faturasız tarife olmasıdır. Faturasız hat kullanıcılarına Turkcell’de puan tanımlanmamaktadır. Puanınızın sıfırlanması ardında yatabilecek ikinci neden ise kara listeye düşmüş olmanızdır. Ödenmemiş Turkcell fatura borcunuz veya farklı kurumlara olan takibe düşmüş borçlar nedeniyle Turkcell’de kara listeye düşebilirsiniz. Kara listeden çıkmak için tarife kullanım ve diğer kuruluşlara olan borçlarınızı ödemeniz gerekir. Borçlarınızı ödemeniz ardından kara listeden çıkabilir ve eski puanınıza kavuşabilirsiniz. Kara listeden çıkmanız ardından puanlarınızın düzelmemesi halinde, Turkcell müşteri hizmetlerine sorunu rapor ederek çözüm bulabilirsiniz.

Turkcell Puan ile Faturalı Hat Üzerine Telefon Kimler Alabilir?

Turkcell’de faturalı hatta puanla telefon alabilecekler için bir takım sınırlandırmalar bulunur. Sadece faturalı hat sahipleri, kendi faturalarına ek yansıtılacak cihaz aylık taksit ücretini kabul ederek cep telefonu satın alabilmektedir. Başkasının faturasına Turkcell’den telefon alınamadığı gibi, puan limitine de dikkat etmek gerekir. Satın almak istediğiniz cihazın bedeli ile eşdeğer puana sahip olmanız halinde tarifeniz üzerinden cep telefonu satın alabilirsiniz. Telefon satın alma limitinizi kontrol etmek için Turkcell’den telefon almak için puan öğrenme yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu