Sosyal Medya

Tiktok İndirmek ve kullanmak için ipuçları

TikTok İndir işlemi çok kolaydır. Telefonlardan Appstore ve Google play store kullanarak; Bilgisayardan ise Google da arama yaparak indirebilirsiniz.

TikTok Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TikTok yükle yaparken dikkat edilmesi gerekenler. Popüler bir video uygulaması olmasının yanı sıra ticari bir platformdur. Uygulamanın ticari yönüne rağmen, tam olarak çocuk dostu değil, bu da TikTok’u özellikle sakıncalı hale getirebilir.

Tiktok Nasıl Kullanılır

 • Instagram’dan farklı olarak, sitenin içeriği filtreleme yolu yoktur. Hatta bazı videolar çocuklar tarafından yapılmış ve cinsel içerikli sözler içerebilir.
 • Video yayınlayabilecek kişi sayısında bir sınırlama yoktur, ancak insanların ne tür içerikler yayınladığını ve videoların nerede bulunabileceğini bilmek önemlidir.
 • TikTok uygulaması, kullanıcıların video içeriğini dünyadaki diğer kullanıcılarla paylaşmasına olanak tanır.
 • Bazı insanlar videolarını ülkelerinin dışında yaşayan kişilerle paylaşmak istemiyor.
 • Bu, konumunuzu gizlemek için bir VPN kullanarak kolayca çözülebilecek bir sorundur. VPN kullanmak ise konumlarını açıklamak istemeyenler için iyi bir seçenektir.
 • Ayrıca, coğrafi olarak engellenmiş bir uygulamaya sahip olmaktan çok daha güvenlidir.

Video paylaşım uygulaması TikTok, doğru kullanıldığı sürece zararsız bir etkinlik olarak değerlendirilebilir. Uygulama, kullanıcıların bir video yüklemeden önce gizlilik ayarlarını kullanmasını gerektirir. Anında yayınlanabildiğinden, insanlar yanlışlıkla videoyu yükleyebilir ve bu da zararlı sonuçlar doğurabilir. FTC, çocukların gizlilik yasalarını ihlal ettiği için uygulamaya dava açtı. Bu aksaklıklardan bazıları, zararlı olabilecek özel bilgilerin toplanmasına neden olmuş olabilir. TikTok İndir için bu sebeplerden dolayı dikkatli olunması gereklidir.

Dünya’da TikTok İndir

Sosyal medya platformu, videolarının içeriğiyle ilgili çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldı.

 • Hindistan’da 200 milyondan fazla insan kullanıyor. Tayland’da her yedi kişiden biri uygulamayı indiriyor.
 • ABD’de 96 milyon kişi uygulamayı indirdi.
 • Hindistan’da TikTok, ülkenin egemenliği üzerindeki olumsuz etkileriyle ilgili endişeler nedeniyle 2020’nin ortalarında yasaklandı. Yasak, iki ülke arasındaki artan gerilim nedeniyle de tetiklendi.
 • TikTok’a erişimin yasaklanmasını önlemek için uygulamayı bir APK dosyası kullanarak yükleyebilir, iOS App Store ayarlarınızı değiştirebilir veya bir VPN kullanabilirsiniz.
 • TikTok İndir sonra uygulamayı herhangi bir ülkede kullanabilirsiniz. Bu yöntemler kusursuz değildir, ancak videoları izlemenize ve arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanır.
 • tiktok video indir

Uygunsuz videoları izlemekten kaçınmanın bir yolu yoktur. Başkalarıyla paylaşmaya başlamadan önce onları izlemek için zaman ayırmanız gerekir.

KAYNAK: tiktokindir.biz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu