Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

05.09.2020
25
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Oyun severler tarafından en çok tercih edilen platform olan Steam da herkesin kendine özgü bir kullanıcı adı vardır. Bu platformda kullandığınız kullanıcı adı önem arz etmektedir. Zira tüm oyunlarda diğer oyunculara bu isimle görünüyoruz. Eğer en başta aldığınız kullanıcı adından memnun değilseniz, Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır? sorunuzun cevabını ayrıntılı şekilde anlatmaya çalıştık.

Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Çevrimiçi oyun oynayan biriyseniz bilirsiniz ki o platformda hemen hemen herkesin kendine özgü bir adı vardır. Tabi bu ad günümüzde daha çok kullanıcı adı ya da nickname olarak geçmektedir. Steam platformu da kullanıcı adı belirlediğimiz önemli platformlardan biri arasında yer almaktadır. Eğer Steam hesabınızı çok çok önceden açtıysanız şimdilerde pek de havalı gözükmeyen “Xgirls” gibi kullanıcı adlarını değiştirmeyi isteyebilirsiniz.

Steam kullanıcı adı değiştirme işlemini yapmayı istiyorsanız eğer aşağıda sizler için verdiğimiz adımları takip ederek yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce belirtelim ki Steam hesabı kullanıcı adı veya Steam giriş kullanıcı adı maalesef değiştirilememektedir. Yalnızca profilinizde gözüken adı değişebilirsiniz.

Steam Kullanıcı Adı Değişme Adımları

1.Steam’ı Açın

Kısayol üzerinden Steam’ı açın. Açtığınız Steam penceresinin üst kısmında yer alan kullanıcı adınızın üzerine Mouse imlecini getirin. Açılan listede profil kısmına tıklayın.

2.Profili Düzenle

Profilin sağ tarafında yer alan seviye kısmının altında profili düzenle kısmı bulunmakta. Bu seçeneğe tıklayarak her şeyi düzenleyebilirsiniz.

3.Profil Adını Değişin

Profili düzenle kısmına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan Genel sekmesinde ilk göreceğiniz şey kullanıcı adı olacaktır. Buradan kullanıcı adını değişebilirsiniz.

4. Değişiklikleri Kaydedin

En aşağı kaydırarak yaptığınız değişiklikleri kaydedin. İşte işlem bu kadar. Fakat yeniden hatırlatalım, Steam hesabınıza giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adı değiştirilememektedir. Profilde gözüken kullanıcı adını değiştirebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Fotoğrafları Nasıl Düzenlenir?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. sedat dedi ki:

    faydalı bilgi cok saolun hocam

  2. hizliresim dedi ki:

    teşekkür ederiz sedat bey.

DMCA.com Protection Status