Genel

Özgeçmiş Yardımı – Özgeçmişinizi Çevrimiçi Oluşturun

Merhaba, Benim adım , ve Almanya’dan bir öğrenciyim. IT sektöründe bir iş arıyorum ve yardımınızla çevrimiçi özgeçmişimi oluşturmak istiyorum.

Şu anda lisede okuyorum, ancak ondan önce bir yıl boyunca bir otomotiv şirketinde çırak olarak çalışıyordum. İşim makine mühendisliğinin yanı sıra elektrik mühendisliğini de içeriyordu – yani bu yeterince kolay olacak! Liseyi bitirdikten sonra, Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde (Hochschule für angewandte Wissenschaften) ekonomi ve bilgi sistemleri (B2B) okumak için üniversiteye gitmeyi planlıyorum. Burada daha sonra iş veya staj başvurularında işime yarayacak değerli deneyimler edineceğim – özellikle de birçok işveren sadece diploma sertifikalarını dikkate almak yerine önceki iş deneyiminizi sorduğu için.”

Neden çevrimiçi bir özgeçmiş oluşturmanız gerekiyor?

 • İsterseniz, çevrimiçi özgeçmişinize uygun bir şekilde güncellemeniz gerekiyor. Bu konuda e-posta, yahoo messenger ve yabancı arama gibi insanlarla paylaşmak istiyorsanız bölümde bulunan resimleri ve adres listesini izleyin. Eğer bu olmasaydınızda neden çevrimiçi bir özgeçmiş oluşturmanız gerekiyor?
 • Herkes dolaşabilir ama herkes de işverenlerine kolayca erişebilmelidir. Her ne olursa olsun internetteki diğer insanlarla paylaşmaya hazırdır! Bu sayede size bir cevap vermeyi başarabilirsiniz ve iyi bir sosyal medya kaynağı olmasına karar verirsiniz.*
 • Bu araşt

Çevrimiçi özgeçmişinizi oluşturmaya başlamanın en iyi yolu nedir?

Özgeçmişi çevrimiçi oluşturmak için en iyi yol, özgeçmiş yazma hizmetlerinden birini kullanmaktır.

Özgeçmişlerinizin bilgisayar ortamında yapılmasını sağlayan bir şifreleme programı bulunuyorsanız bu programa girerek özgeçmişlerinizi oluşturmaya başlamanın en iyi yolu nedir?

Özgeçmiş yazma hizmetlerinden faydalanmanın en güvenilir ve kolay bir yolu olması açısından, özgeçmişi oluşturmak için en iyi yol, özgeçmiş yazma hizmetlerinden birini kullanmaktır. Özgeçmişlerinizin bilgisayar ortamında yapılmasını sağlayan bir şifreleme programı bulunuyorsanız bu program

Özgeçmişime hangi bilgileri eklemem gerektiğini nasıl bilebilirim?

Aşağıdaki alanlardaki deneyim, beceri ve başarılarınızı ekleyebilirsiniz:

 • Akademik nitelikleriniz (diplomalar, sertifikalar, belgeler)
 • Diğer çalışma alanlarındaki mesleki gelişiminiz. Örneğin: okul veya üniversite düzeyinde eğitim aldığınız diller (İngilizce dili), zaman içinde edindiğiniz bilgisayar becerileri (Microsoft Office uygulamalarını kullanma).
 • Katıldığınız gönüllülük faaliyetleri ve bunlar için aldığınız ödüller. Varsa, gönüllü çalışmanız/çalışmalarınız sırasında bu becerileri nasıl kullandığınızı yazın. Bu, özellikle potansiyel işverenler tarafından “ilgili” veya “yeterince ilgili” olarak görülebilecek bir şeyse önemlidir!

Özgeçmişime hangi bilgileri eklemem gerektiğini nasıl bilebilirim? Deneyim ve başarılarımı nasıl ifade edeceğimi nasıl bilebilirim?

Bölüm: Özgeçmişime hangi bilgileri eklemem gerektiğini nasıl bilebilirim?

 • Deneyimlerinizi ve başarılarınızı belirtmek için doğru bir yol nedir?

Bölüm: Başarısızlıklar ve dilemediğiniz öyküler hem de duyarlar. İstekleri arttırmaya çalışsunuz, ama sizden en az onu alamayacak kadar yeterli hareket etmeden yalnız kaldıkları zaman aldanmasa da bir anlam taşımadan onunla ilgileneceksiniz.

 • Bu bölümde buradan gerekli olan bilgiler bulunurken bu sayfada uygunluk şartların üzerinde durmasa da, son derece makul bir hali vardir ve her ne pahasyonda olursa olsun; bu sayfaya ilgi yazarak daha fazla verilebilir hale getirsiniz.*

Özgeçmişimin Özgeçmişimin iyi yazıldığını nasıl anlarım?

Bu bölümde, iyi bir özgeçmişin nasıl oluşturulacağını öğreneceksiniz. Özgeçmişinizin yapısı ve nasıl düzgün yazılacağı hakkında bilgi edineceksiniz.

Neleri eklemeniz gerekiyor?

 • İletişim bilgileriniz (isim, adres, telefon numarası)
 • Alınan dereceler ve devam edilen okullar da dahil olmak üzere eğitim geçmişi (varsa). Varsa ilgili iş deneyimlerini de eklemelisiniz.

Kapak mektupları, özgeçmişleri ve diğer belgeleri birbirinden ayırmak gerekir. Bunlar başka türlü biçimlenemez. Özgeçmişi size daha fazla kabul edilmesini sağlayacak şekilde düzenlemelisiniz. Bu amaçla, herkesin kendini tanımasını ve başkalarının onunla ilgili bilgilere erişebilmesini sağlamasına dikkat edinTürkçe dil bilgisi ve kitap okuma yeteneği. Özgeçmişinizi düzgün yazdıktan sonra ona bir form kazandırmanız gerekiyor. Özgeçmişlerinizin önemli olduğunu unutmayın! Hazırlanacak olan özgeçmiş, iş hayatında sizi tanımlamaya yardımcı olacaktır.!

Özgeçmişimin iyi yazıldığını nasıl anlarım? Profesyonel bir özgeçmiş yazma hizmeti kullanmalı mıyım?

Özgeçmiş yazmanın en iyi yolu nedir? Mükemmel bir kapak mektubunu nasıl yazarım? Özgeçmişimi ve diğer belgelerimi profesyonel kullanım için nasıl biçimlendiririm?

Bu bölüm tamamen öğrenmenize yardımcı olmakla ilgili! Kendi özgeçmişinizi veya kapak mektubunuzu oluşturmanıza yardımcı olabilecek ipuçları, püf noktaları ve diğer kullanışlı bilgileri size sunacağız.

Çıkar yol: İş arayışınızdan en iyi şekilde yararlanmak için etkili bir özgeçmiş oluşturun.

 • Özgeçmiş oluşturun: İş arayışınızdan en iyi şekilde yararlanmak için etkili bir özgeçmiş oluşturun.
 • İstediğimiz çevrimiçi bir özgeçmiş oluşturmanın en iyi yolu nedir? Mümkündür? Olur mu? Sağlam mıdır?
 • Özgeçmişimin etkili olduğundan nasıl emin olabilirim?: Daha fazla fark edilmemesi için sizden yardım isteyebileceğimiz bu sitemizi kullanarak veya online formunuzu hazırlayarak modellenen birkaç mesaj kendinize göndermenizi sağlayacakt

Conclusion

Çevrimiçi özgeçmiş yazımı kullanmanın en iyi yolu hem değerlendirme sürecine dahil olmasıdır. Bu nedenle, çevrimiçi özgeçmişinizin nasıl yapacağınıza göre özgeçmişinize dikkat edin ve ilgili tüm kişisel bilgilerinizi ekleyerek kendinize dokunmaya çalışmalısınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu