Genel

Minimum Unreal Engine 5 Sistem Gereksinimleri Neler?

Unreal engine 5 sistem gereksinimlerini minimum yerine getirdiğinizde oyun sürecinde kesintileri yaşamazsınız. Oyun kurulumu ve diğer özelliklerinin geliştirmeye daha uygun bir zemininiz olacaktır. Geliştirmek istediğiniz oyuna kendi tasarımınızla alakalı daha iyi sonuçlar ayarlayabilirsiniz. Minimum Unreal Engine 5  sistem gereksinimlerini sıralamak gerekirse:

  • Notebook, mac, masaüstü bilgisayarlar
  • Windows 10 64-bit/ Mac OS X 10.9.2 / daha üst sürümlerde işletim sistemi
  • İşlemcilerde, 12-core Intel ya da AMD processor, 3.4 GHz veya daha üstü
  • Donanımlarda NVIDIA GTX 1080 / AMD RX Vega 64 ve üzeri GPU
  • Bellek RAM özelliğinde 8 GB

Önerilen pc oyunu geliştiricisi sistem gereksinimlerinde cihaz türü aynı şekilde kalmaktadır. Diğer detaylar aynı olarak düşünülebilir, sadece RAM özelliğini 32 GB olarak geliştirebilirsiniz.

Unreal Engine Nedir?

Unreal engine 5 sistemi dendiğinde oyunları geliştiren bir sistem anlayabilirsiniz. Birinci şahıs nişan oyununda kullanılan oyun motorunda yüksek taşınabilirlik bulabilirsiniz. Yazılım kodu C+++ olan bu sistem birçok oyun geliştirici tarafından kullanılmaktadır. Kendi içerisinde 5’ten önceki serileri de bulunmaktadır. Zaman içerisinde özelliklerine göre 4-5 şeklinde sıralamayı bulabilirsiniz.

Unreal Engine 5 Ne İşe Yarar?

Epic Games -Unreal Engine faydalarına bakılırsa yaygı kullanılması dikkatinizi çekecektir. Çoklu oyunculu seçeneklerin daha iyi hale gelmesini sağlamış olursunuz. Karmaşası bol olan silah tetik oyunlarında bazı özellikleri daha iyi hale getirmek isterseniz bunu kullanmış olursunuz. Kod kullanımıyla geliştireceğiniz oyunun kapsamı aynı olsa da verimi değişecektir.

Çoklu oyunculu AAA oyununda aşama kaydetmeniz daha kolay ve etkili hale gelebilir.

Hit oyunlarda level atlamak, kazanmak ve genel pozisyon veriminiz artabilir.

Unreal Engine 5 Ücretli mi?

Unreal Engine pc oyunu geliştiricisinin kullanımında ücretsiz olarak kullanım sağlanabilmektedir. Kullanım alanı deneyim özelliklerine göre bu avantajlı durumu siz de bulabilirsiniz.

  • Resmi web adresi olan unrealengine.com sitesini kullanabilirsiniz.
  • Mobil cihazlar da dahil olmak üzere hemen her etkileşimli deneyimler kapsamında kullanımı deneyebilirsiniz.

Unreal Engine Geliştiricilere Neler Sunuyor?

Epic Games Unreal Engine kullanıcılarına başlangıçta 2D veya 3D oyunlar geliştirme imkanı sunmaktadır. Birçok platformda oyun geliştirmenizi sağlamaktadır. Ek olarak geliştirmiş olduğunuz oyunlarınızı birçok yerde yayınlama imkanınız olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu