Köpek Maması Ekonomik Fiyatlarla Petshop ZOO’da!

18.03.2022
28
Okuma Süresi: 7 dakika
A+
A-
Köpek Maması Ekonomik Fiyatlarla Petshop ZOO’da!

Köpek maması, köpeğinizin sağlığı ve genel refah düzeyi açısından mühim olan ürünlerden biridir. Pek çok farklı türde köpek mamaları üretilmektedir. Bu köpek mamaları aynı zamanda çok çeşitli aromalar içerir. Kuru köpek mamasından ödül ve konserve mamaya kadar çok sayıda ürün seçeneği bulunmaktadır. En iyi köpek maması çeşitlerin ekonomik fiyatlarla petshop ZOO’da bulabilirsiniz.

Köpek Maması Çeşitleri

Köpek maması, tüylü arkadaşınızın genel sağlığı bakımından önem arz eder. Köpeğinizin uzun vadeli sağlığı açısından kaliteli beslenmeye gereksinim duyduğunu hatırlatırız. Zengin içerikli ve dengeli mamalar sayesinde köpeğiniz sağlıklı bir yaşam sürebilir. Köpek mamaları farklı formülasyonlar ve türler içerir. Bunlar arasında kuru köpek mamaları, yaş köpek mamaları, açık köpek mamaları, ödül mamalar ve köpek konserveleri yer alır.

Bir köpek maması satın alırken ürünün köpek dostunuzun genel özelliklerine hitap ettiğinden emin olmanız çok önemlidir. Örneğin, köpeğiniz yetişkin ise ona yetişkin konservesi, yetişkin kuru köpek maması gibi ürünler almalısınız. Şimdi köpek maması çeşitlerini yakından inceleyelim.

Kuru Köpek Maması

Kuru köpek maması, köpek dostlarımızın beğenerek tükettiği mamalardan biridir. Kuru formda olan bu mamalar, farklı aromalarda satışa sunulur. Kuru köpek mamalarının aromaları da çok çeşitlidir. Tavuklu, balıklı, hindili ve biftekli gibi çeşitli kuru mamalar vardır. Aynı zamanda bu mamalar köpeklerin yaşlarına göre gruplanmıştır. Yavru bir köpek bakıyorsanız; kuru köpek mamasının yavrular için üretildiğinden emin olmanız şarttır.

Yaş Köpek Maması

Yaş köpek maması, kuru mamadan sonra en çok tercih edilen mamalardan biridir. Bu mamalar konserve mama şeklinde de bilinir. Yaş köpek mamaları da tıpkı kuru mamalar gibi çeşitli aromalarda üretilir. Biftekli, sebzeli, meyveli, hindili, balıklı gibi çok sayıda aromaya sahip yaş mamalar bulabilirsiniz. Yaş köpek maması alırken, ürünün, köpeğinizin genel sağlık gereksinimlerine hitap ettiğinden emin olmalısınız. Ayrıca yaş mamayı köpeğinize aşırı derecede vermemeniz gerekir. Dilerseniz tek seferde veya kuru mama ile karıştırarak köpeğinize bu lezzetli mamayı sunabilirsiniz.

Konserve Köpek Maması

Konserve köpek maması, tüylü arkadaşınızın beğenerek tüketeceği bir mama türüdür. Konserve mamalar arasından seçim yaparken ürünün tazeliğine, içindekiler kısmına ve köpeğinizin genel sağlık gereksinimlerine uyum sağladığından emin olmalısınız. Köpek konservesi ayrıca, dostunuzun damak tadına da hitap etmelidir. Bu mamanın bir diğer önemli özelliği ise nem bakımından yoğun olmasıdır. Bu sayede köpek konservesi köpeğinizin sıvı gereksinimine katkıda bulunmuş olur.

Açık Köpek Maması

Açık köpek maması hem ekonomik hem sağlıklı olmasıyla farkını ortaya koyar. Açık köpek mamaları, esasen kuru köpek mamasının açık formudur ve bu mamaların maliyeti daha düşüktür. Bu sayede açık mamalar ekonomik bir seçim olarak dikkat çeker. Açık mama alımında güvenilir yerlere yönelmeniz gerekir. Petshop ZOO’daki açık mamaları güvenle tercih edebilirsiniz.

Ödül Köpek Maması

Ödül köpek maması sayesinde köpeğiniz hem mutlu olur hem sağlıklı şekilde beslenir. Ödül mamaları, özellikle eğitim sürecinde büyük öneme sahiptir. Bir köpek ödülü köpeğe aşırı miktarda verilmemelidir. Aksi halde dostunuz kilo problemleri yaşayabilir. Köpek ödülü seçerken, ürünün köpek dostunuzun damak tadına uygunluğuna da dikkat etmelisiniz. Ayrıca ürünün içindekiler kısmına göz atmayı unutmayın.

Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek maması satın alma süreci ciddi bir iştir. Bir köpek maması seçerken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Köpek maması sağlıklı yağlar, protein, mineraller, protein, su ve vitaminler açısından yoğun olmalıdır. Bu nedenle de köpek maması alırken ürünün içindekiler kısmına mutlaka bakmalısınız.
  • Köpek dostunuzun tüketmiş olduğu mama kesinlikle taze olmalıdır. Bayat bir köpek maması besin değerlerini yitirmiş olacağından ötürü, dostunuzun sağlığını riske atabilir ve hatta onun zehirlenmesine dahi yol açabilir. Köpeğinizin iyi mama ile beslenmesini sağlamak adına mamanın tazeliğinden emin olmanız şarttır.
  • Köpeğiniz için en iyi mamayı ararken, ürünün onun sağlık gereksinimlerine, yaşına ve damak tadına uygunluğuna da bakmalısınız. Köpeğiniz yaşlı ise ona yaşlı köpekler için üretilen mamalardan sunmanız önemlidir.
  • Köpeğiniz yavru ise yetişkin dönemine geçtiğinde ona yetişkin köpek mamalarından sunmalısınız. Yaşlandığı dönemde ise yaşlı köpek mamasına geçmelisiniz.
  • Bir köpek maması alırken ürün hakkında yeterince bilgi sahibi olmalısınız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status