Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nasıl Yapılır?

Filtre Kahve Nasıl Yapılır French Press Tarifi

Filtre kahve nasıl yapılır french press, en sevilen içeceklerdendir. Çağımızda artık herkes yemek veya içecekte en basit ama bir yandan da en lezzetli tarifi isterler. Bu içeceklerden biride son zamanların bağımlılık yapan filtre kahvesidir bu kahve hem kalp atış düzeyini düzenler hem de vücut şeker düzeyini oranlar ayrıca da bu sağladığı katkılardan ziyade de filtre kahve, vücut zayıflama döneminde sıklıkla kullanılır.

Son dönemlerin popüler kahvesi olan ’’French Press Filtre Kahve’’yapım aşamalarını,french press filtre kahve püf noktaları ve servis önerilerine bakalım hep beraber.

French Press Filtre Kahve Tarifi İçin Gerekli Malzemeler;

  • 7 gram french press kahvesi

  • 1 kupa su

  • 1 adet french press

Filtre kahve nasıl yapılır french press için bu malzemeler yeterli olacaktır.

French Press Filtre Kahve Tarifinin Yapılış Tarifi Ve Aşamaları;

  • Bir kupa bardağının içerisine su ilave edelim ardından kaynatacağımız kabın içerisine bir kupa bardağı suyu dökelim.

  •  Kaynattığımız kabın içerisindeki suyun kaynadığını anladığımız zaman suyu alalım ve tekrardan kupa bardağının içerisine dökelim.

  • Kupa bardağının içerisindeki suyu 45 saniye boyunca dinlenmek üzere bırakın ve french press filtre kahve yapımına geçelim.

  •  Kendi ölçeği ile bir ölçek filtre kahve veya tatlı kaşığı ile iki kaşık kahve koyun.

  • 5 dakika boyunca kahvenin su ile buluşma sürecini bekleyin son olarak bu aşamada french press kahvenin presini aşağıya doğru itin.

  • Alt tarafa doğru ittirdiğiniz kahve bir buçuk dakika orda kalsın sonra ise aşağıya doğru ittirmiş olduğumuz kahveyi bir daha ittirin ve sonuna kadar gelsin.

  • Kahve bardağının içine dökün ve yanına da istediğiniz atıştırmalığı alın afiyet ile yiyin.

 French Press Filtre Kahve Kaç Kalori?

Filtre kahve nasıl yapılır french press, yazının başında da belirttiğimiz gibi bu kahveyi genel olarak diyet durumunda olan insanlar içiyor.

İşte bu neden ile de kalorisi daha az kahve tercih ediyorlar, bu kahve tercihi için en iyisi filtre kahvedir. Peki, bu kahvenin kalorisi ne kadar onu söyleyelim. French Press filtre kahve sadece 5 kaloridir. Bu ve buna benzer tarifler için https://www.hizliresim.com/blog sitesine bakabilirsiniz ve bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu