Genel

Cam Dolgu ile Pürüzsüz Dudak Dolgusu

Günümüz estetik algısında doğallığın ön plana çıktığı bilinmektedir. Peki, dudak dolgusu ile istenen doğal güzellik elde edilebiliyor mu? Dudak dolgusu uygulamasından sonra nelere dikkat etmek gerekir? Dudak dolgusu için güvenilir marka hangisi? Tüm bu soruların cevapları için sizlerleyiz.

Dudak Dolgusu

Yeni nesil dermal dolgular ile uygulanan dudak dolgu işlemi doğal güzelliklerin korunması prensibine sahip olarak fiziksel geliştirme sağlamaktadır. Vücutta bulunan Hyaluronik Asit eksikliği ve buna bağlı problemlerin giderilmesinde rol oynanmaktadır.

Cam Dolgu ile Dudak Dolgusu

Cam Dolgu dudak dolgusunun, dudaklara şekil verme ve boyutu iyileştirme işlemlerinin ameliyatsız yöntemidir. Yaşlanma, güneş ışınlarına direkt maruz kalma, hormonsal değişiklikler vb. çeşitli faktörler dudakların hacmini yitirmesine buna bağlı olarak olduğundan daha ince görünmesine neden olabilmektedir. Dudak dolgusu vücudun sahip olduğu doğal moleküllerin geri kazandırılması ile bu dolgunluk kaybını gözle görünür bir fark yaratarak düzeltmektedir.

Cam Dolgu ile Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu uygulamasında, vücudun doğal yapısında bulunan Hyaluronik Asit moleküllerini içeren dermal dolgu maddesi kullanılmaktadır. Hyaluronik Asit, cildin nem kazanmasını ve nemli kalmasını sağlamaktadır. Yaşlanmayla doğru orantılı olarak azalmasıyla birlikte cilt dolgunluğunu kaybetmektedir. Dudaklara hacim kazandırmak amaçlı kullanılan dolgu maddelerindeki Hyaluronik Asit vücutta bulunanla uyumludur. Bu sayede dudaklara sadece hacim kazandırmanın yanında dudakların daha pürüzsüz ve canlı görünmesi de sağlanmaktadır.

Dudak Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dudak dolgusu işleminden sonra ciddi bir yan etki oluşmasını engellemek için işlemi yapan uzman kişi tarafından bilgilendirilen konulara dikkat etmek gerekmektedir.

Uygulama sonrası en az 2 saat yeme-içme ve kozmetik ürün uygulaması yapılmamalıdır. Uygulama sonrası ilk 24 saat dudakları zorlayabilecek hareketlerden, peeling gibi aşındırıcı işlemlerden uzak durulmalıdır.

Uygulama sonrası oluşabilecek ödemi en aza indirmek için bol su içilmeli, buz torbası uygulanmalı, tuzlu yiyeceklerden uzak durulmalı ve ilk 1 hafta uçağa binilmemelidir. Bunun nedeni ise uçak içindeki basıncın ödemi arttırabilmesidir.

Sauna, hamam vb. sıcak uygulamalardan 3 gün boyunca uzak durulmalıdır. Sigara kullanımının enfeksiyon riskini arttırdığı bilinmektedir. Bu nedenle uygulama sonrası en az 2 saat sigara içilmemelidir. Alkol kullanımı da ödem oluşma riskini arttırdığından dolayı ilk 24 saat alkol kullanılmamalıdır.

Cam Dolgu ile Dudak Dolgusu Yapay Görünür Mü?

Cam Dolgu hayvansal olmayan Hyaluronik Asit maddesi içermektedir. Vücutta bulunan Hyaluronik Ast maddesi ile uyumludur. Bu nedenle uygulama yapan uzman kişinin gerektiği kadar uygulama yapması durumunda Cam Dolgu ile dudak dolgusu işlemi son derece doğal ve cildinizle uyumlu pürüzsüz, canlı, parlak bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kaynak : www.camdolgu.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu